İstanbul Eczacı Odası Ne Yapmaya Çalışıyor !!! - ECZANE HABERLERİ
ECZANE HABERLERİ
Ana Sayfa Haber Ara Eczane Listesi Eczane Dağılım Sıralı Dağıtım Sitene Ekle Reklam Ver İletişim

REKLAM ALANI

Muadil İlaç

EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul Eczacı Odası Ne Yapmaya Çalışıyor !!!

İstanbul Eczacı Odası Ne Yapmaya Çalışıyor !!!

Tarih 09 Ocak 2012, 18:27 Editör EczaneHaberleri

Acaba kaç eczane kendi isteği ile cumartesi günü komşu eczane açıkken kapalı kalmayı ister.

Çalışma saatlerini eczacıların tercihine bırakarak ve Cumartesi Günleri İsteğe bağlı olarak kapatarak ne elde etmeye çalışıyor.

Acaba kaç eczane kendi isteği ile cumartesi günü komşu eczane açıkken kapalı kalmayı ister.

İstanbul Eczacı Odası'nın Referandumu (!)

İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulumuz çalışma programımızda siz değerli meslektaşlarımızla paylaştığımız Eczane Çalışma Saatleri ve Cumartesi Günlerinde Tatil Yapılmasına yönelik çalışmayı Ekim ayında başlatarak ''Bölgesel Eczane Beklenti/Öneri Değerlendirme Anketi'ni hazırlamış, bu anket çalışmasında oluşturacağımız komisyonlara katılarak bizlere destek verme talebimiz sizlere iletilmişti. Meslektaşlarımız web sayfamızda hazırlanan şifreli alandan girerek anketi cevaplamışlar ve komisyonlarda görev alma taleplerini yönetim kurulumuza iletmişlerdir. Anket çalışmamıza 4223 meslektaşımız katılarak görüşlerini bizlerle paylaşmıştır.
 
Anket çalışmamızın tamamlanmasının ardından Eczane Çalışma Saatleri Komisyonunda görev almak için isim yazdıran meslektaşlarımız Oda merkezimizde düzenlenen toplantıya çağırılmış, komisyon çalışmalarının nasıl yürütüleceği birlikte kararlaştırılmıştır. Toplantıya katılan arkadaşlarımızdan anket çalışmasını değerlendirmek üzere 30 kişilik bir çalışma grubu oluşturulmuş ve çalışma grubunun yaptığı üç toplantı sonucunda oluşturduğu öneri paketi yönetim kurulumuza sunulmuştur. Yönetim kurulumuz hazırlanan öneri paketi üzerine uygulanmakta olan nöbet sistemi ve eczanelerin hizmet sürelerini dikkate alarak son şeklini verdikten sonra komisyona getirmiştir. Komisyonda yapılan son değerlendirmenin ardından varılan mutabakat sonucu oluşan öneri paketinin siz değerli meslektaşlarımızın onayı alınmak üzere en kısa sürede referanduma götürülmesi kararlaştırılmıştır.
 
Yönetim Kurulumuz alınan karar doğrultusunda eczane çalışma saatleri ve Cumartesi günlerinde tatil yapılması ile ilgili oluşturulan öneri paketini siz değerli meslektaşlarımızın görüşünü almak üzere bugün referanduma sunmaktadır,
 
Meslektaşlarımız bir hafta sürecek referanduma web sayfamızda hazırlanmış olan şifreli alanda oy vererek katılacaklardır.
 
Sizlerin katılımınız ve Komisyonumuzun özverili çalışması sonucu hazırlanmış olan teklife vereceğiniz cevapların sonucu yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilerek nihai karar verilecektir.
 
Bu nedenle hazırlanan teklifi özenle incelemeniz ve kararınızı şifreli alan üzerinden bildirmeniz büyük önem taşımaktadır.
 
Referandum sürecinin tamamlanmasının ardından şifreli alana giriş yapamayarak oy kullanmayan meslektaşlarımıza hazırlanan teklif kurye ile eczanelerine gönderilerek bizzat kendilerine teslim edilecektir. Bu meslektaşlarımız gelen teklifi oyladıktan sonra imzalayıp, eczane kaşelerini basarak Oda Merkezi ve bürolarımıza en kısa süre içerisinde teslim edeceklerdir. Böylece her meslektaşımızın oyunu kullanması sağlanmış olacaktır.
 
Yalova ilinde açma kapama saatleri ile Cumartesi günü tatilinin ne şekilde düzenleneceği Yalova temsilcilerimizle yapılacak toplantı sonucunda karara bağlanacaktır.
 
REFERANDUMDA
 
Hafta içi çalışma saatleri hakkında
 
Aynı anda uygulanacak üç farklı çalışma saat dilimi oluşturulmuştur. Bu çalışma dilimlerinde günlük çalışma saati değişmeyecek, sadece meslektaşlarımız eczanelerin konumuna, çalışma düzenine göre daha çok verimli olacağını düşündükleri çalışma saatlerini tercih edebileceklerdir. Bu çalışma saatleri eczane vitrinlerinde vatandaşlarımız tarafından rahatça görülebilecek bir yere asılacak ve eczane sadece bu saatler aralığında hizmet verecektir.
 
Çalışma saatlerini belirten ve eczane vitrinine asılacak tabelalar Odamız tarafından hazırlanarak meslektaşlarımıza teslim edilecektir.
 
Eczacılarımız Odamız tarafından belirlenecek belirli periyotlar aralığında isterlerse çalışma saatlerini değiştirerek bir başka çalışma saatine geçiş yapabileceklerdir.
 
Çalışma saatlerine uyum Eczacı Odası Bölge Temsilcilerimiz ve Denetçi Eczacılarımız tarafından takip edilecektir.
 
Grup
Çalışma saatleri
Çalışma Günleri
1.GRUP
08:00-18:00
Hafta içi ve C.tesi
2.GRUP
09:00-19:00
Hafta içi ve C.tesi
3.GRUP
10:00-20:00
Hafta içi ve C.tesi
 
 
Hafta sonu çalışma saatleri hakkında
 
Bu yıl ilk defa deneme amaçlı olarak Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında cumartesi günleri eczanelerin kapalı olması ya da çalışması eczacılarımızın tercihine bırakılacaktır. İsteyen eczacı bu üç aylık süre boyunca Cumartesi günleri eczanesini kapatarak tatil yapabilecektir.  Kapalı kalacak eczaneler, hizmetin aksamaması için kapatmadan önce Odamıza bildirimde bulunacaklardır. Cumartesi günü açık kalacak eczanelerle hizmetin aksamadan yürüyebilmesi için bir çalışma yapılacak, gerekirse nöbetçi eczane sayısı artırılacaktır.
 
Cumartesi gece nöbetleri ise bugün uygulanan sistem değişmeden devam edecektir.
 
Eğer uygulama kabul görür ve başarılı olursa önümüzdeki yıl 12 ay boyunca uygulanmaya başlayacaktır. Meslektaşlarımız yıllık periyotlar içerisinde diledikleri takdirde üç ay öncesinden haber vermek şartıyla tercihlerini değiştirme hakkına sahip olabileceklerdir.

Bu haber 2291 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ECZANE HABERLERİ

Fox Haberde Eczacılar Hakkında Yapılan Haber Hakkında

Fox Haberde Eczacılar Hakkında Yapılan Haber Hakkında 22.01.2015 de FOX TV AKSAM HABERLERINDE "KÖTÜ NİYETLİ ECZACILAR" BAŞLIKLI HABERİN İÇERİĞİ VE SÖYLENENLERİ KINIYORUZ...

Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi

Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi İVEK olarak 28 - 30 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezinde Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kong...

Eczane Haberleri
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi